DANISMAZ MAKINA A.S MST ILE YOLUNA DEVAM EDIYOR.

 
DANISMAZ MAKINA A.S
1994 yilinda Danismaz Oto Insaat ltd.sti   Köksal Danismaz tarafindan kurulmus olup alt yapi ve üst yapi alanlarinda çok sayida projeye imza atmistir.
2008 yilindan bu yana Danismaz Makine A.S olarak faaliyetlerine devam eden firma Köksal Danismaz’in  Yönetim Kurulu baskanliginda faaliyet alanlarini genisletmis ve ilk makine (Bekoloader) aliminda Sanko Makina’yi tercih etmistir. MST marka bekoloderler ile HES insaatlarinda ilk tünel çalismasi yürütmektedir.
Danismaz Makine A.S. Dogu Karadeniz Bölgesinde Hidroelektrik Santral Insaatlarinda özellikle tünellerde çok agir sartlarda MST bekoloderler ile çift vardiya sisteminde çalisarak hidrolik kirici kullaniminin yogun oldugu alanlarda MST bekoloderleri kullanmaktadir.
Danismaz Makina AS MST markasini tercih etmeye zaman içinde devam etmis ve kiralama alaninda kendisini ve MST markasini bölgede önemli bir konuma yerlestirmistir. Danismaz A.S. bünyesindeki makinalar Türkiye çapindaki önemli projelerde yer almistir.
Danismaz Makine A.S. 2008, 2009 ve 2010 yillarinda Sanko Makina’dan almis oldugu filo alimlarina 2011 yilinda yaptigi yedi adet MST M542 s bekoloder alimiyla devam etmistir. Bu sayede makine parkini daha da güçlendirmis olup 2012 yili projeleri için yedi adet MST bekoloder alimi daha gerçeklestirecektir.
Köksal Danismaz Sanko Makina’yi tercih etme nedenlerini söyle açikliyor;
“2008 yilina kadar firmamiz makina islerini taseronlara vermekteydi 2008 yilinda Danismaz Makine A.S oldugumuzda Yönetim Kurulu olarak makine kiralama filosu kurmaya karar verdik ve bünyemizdeki mühendislerden makina Markalarini arastirmalarini istedik, arastirma sürecinden sonra inceledigimiz teknik degerlendirme raporlarinda MST bekoloderler’in teknik degerlerinin ithal makinalardan geri kalmadigini gördüm.
 Yatirim yapacaksam bunun ülkemizde istihdama gönül vermis firmalardan olmasini düsünmekteydim ve  Sanko Makine’yi tercih ettim tabi çalisma sartlarimiz çok agir oldugu için yine kafamizda soru isaretleri vardi alim esnasinda Sanko Makina Imalat Makinalari Satis Direktörü Aydin Karli Gaziantep ilinde kurulu olan fabrikaya bizi  davet etti, ziyaret sirasinda Sanko Makine Bölge Satis Müdürü Murat Degirmencioglu da bize eslik etti.  Fabrika ziyaretimizde teknik ekibimizle birlikte inceleme firsati buldugumuz, modern tezgahlarda yapilan üretime hayran kaldik ülkemizde bu denli modern bir fabrikanin olmasi ülkemiz ve milletimiz için büyük bir kazanç oldugunu düsünüyoruz. Yurt disinda makine fabrikalarini da ziyaret etme imkanimiz olmustu ve sunu rahatlikla söyleyebiliriz ki Sanko Makine’nin sahip oldugu üretim teknolojisi yurt disindaki emsallerinin çok daha ilerisindedir.
2008 yilinda almis oldugumuz MST M542s (20 jant) makinalardan çok memnun kaldik özellikle satis sonrasi hizmetler ve yedek parça konusundaki Sanko Makina’nin bize olan destegi sektörde olan itibarimiza daha da güç katti ve her geçen gün makina sayimizi artirdik ekibimizi genislettik ve su an Türkiye genelindeki büyük projelerde Sanko Makina ile yolumuza devam ediyoruz ve devam edecegiz.
Danismaz Makine A.S. yetkilisi Köksal Danismaz fabrika ziyaretinde son satin aldigi makinalarin teslimat törenine katildi. Törende Fabrika adina Is Gelistirme Koordinatörü Ertan Pasa, Satis Koordinasyonu Sefi Gönenç Udumlu, Satis Direktörü Aydin Karli, Satis Müdürü Murat Degirmencioglu katildi.  
 
DİĞER HABERLER