SEHITKAMIL BELEDIYESI SANKO MAKINA’YI TERCIH ETTI

 

Gaziantep Sehitkamil Belediyesi Is Makinesi aliminda Sanko Makine güvencesini tercih etti.

Belediye Baskani Ridvan Fadiloglu, Sanko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sami Konukoglu ve belediye yetkililerinin katilimi ile Belediye Makine Sanayi Müdürlügü'nde düzenlenen törende Belediye Baskani Fadiloglu, is makinasi aliminda yerli üretimi tercih ettiklerini belirterek, “Yerli makine üreticilerine tesekkür ediyorum. Ülkemiz artik bunlari disariya döviz vererek almiyor. Kendi imal ettigimiz ürünleri kullanmak bizim için bir onur kaynagidir” dedi.

Türkiye’de son yillarda yerli makine üretiminin tercih edilmesi yönünde çabalar oldugunu dikkat çeken Sanko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sami Konukoglu ise su degerlendirmeyi yapti: “Her satilan makine onlarca issiz arkadasimiza is kaynagi oluyor, onlarca çalisan arkadasimizin is garantisini artiriyor. Türkiye'deki tüm kamu görevlilerini ayni duyarliliga davet ediyorum. Bu konunun rakamsal büyüklügünün haricinde manevi degeri bizim için çok önemlidir. Devlet Malzeme Ofisi’ne ve belediyelerimize tesekkür ederiz."  

Basin toplantisinin ardindan Sanko Makina tarafindan Gaziantep’te üretilen MST marka bes adet bekoloder ile Sanko Makina’nin Türkiye distribütörlügünü yaptigi Güney Kore Menseili Doosan marka üç adet DL 300 lastik tekerlekli yükleyici,  iki adet ekskavatör, bir forklift ve yine Güney Kore menseili Soosan marka yedi adet kiricinin anahtari, Sami Konukoglu tarafindan temsili olarak Belediye Baskani Fadiloglu’na teslim edildi.
 
Sanko Makina ismi, üreticisi ve distribütörü oldugu ürünlerde alicisina sagladigi yaygin satis sonrasi hizmetler aginin yanisira kolay ve hizli yedek parça bulunabilirligi nedeniyle de gerek özel sektörde gerekse kamu sektöründe tercih sebebi olmaya devam ediyor.
 
DİĞER HABERLER