Sanko Makina Avrupa Yakasinda Gücüne Güç Katiyor

 
 

Sanko Makina 18 Aralik 2010 Cumartesi günü Istanbul Avrupa yakasinda hizmet verecek yeni bir Yetkili Servis olan Üçel Makina’nin açilisini,  Sanko Makina ve Üçel Makina'dan üst düzey yöneticilerinin katilimiyla gerçeklestirdi. Istanbul Hadimköy'de bulunan 200 metrekare açik, 288 metrekare kapali alaniyla görev yapan Üçel  Makina, Sanko Makina tarafindan ithal edilen Doosan is makinelerinin yani sira üretimi Gaziantep’te gerçeklesen MST kazici yükleyicilerinin de yedek parça ve servis hizmetlerini saglayacak. Tüm Trakya ve Istanbul Anadolu Yakasi'ni kapsayacak bu yetkili servis, Sanko Makina adina 60. servis olma özelligini tasiyor.

 

Kurdele töreni sonrasi Makina Market'e konusan Üçel  Makina Firma sahibi Sadik Kaya; "Üçel Makina olarak Avrupa yakasindan Edirne'ye kadar Doosan is makinelerinin yetkili servisligi görevini üstlendik. Burada Doosan  ve MST servis ve yedek parça üzerine hizmet verecegiz. Avrupa yakasinin en büyük servisiyiz ve çok genis teknik donanimimizin yani sira zengin servis ekipmanlarimiz var. Üçel Makina olarak Doosan is Makinelerine 7 gün 24 saat hizmet verecegiz" dedi.

 

Açilis töreninde yer alan Sanko Makina Genel Müdür Yardimcisi Levent Büyükmurat ise yeni bir yapilanma süreci içinde olduklarini vurgulayarak; "Bu servis Istanbul Avrupa Yakasi'ndaki tek yetkili servisimiz. Biz yeniden yapilanma sürecimizde özellikle teknik ve ekipman açisindan güçlü servisleri tercih ediyoruz. Istanbul  Avrupa Yakasi da sektörde çok önemli bir bölge oldugu için burayi seçtik ve büyük yatirim yaptik. Su anda bu servis ile beraber 60. servisimiz  açilmis oldu ve biz yeniden yapilanma sürecine devam ediyoruz. Bu servis Doosan'in yani sira MST is makinelerine de hizmet verecek" seklinde konustu. Sözlerine Doosan'in yaptigi yatirimlar sonucunda ürün gaminin bir hayli genisledigini hatirlatarak devam eden Büyükmurat; "Biliyorsunuz, Doosan Ingersol Rand,Bobcat ve Moxy kaya kamyonlari firmalarini satin aldi ve bunun yaninda pek çok yatirim yapti. Onun için Yetkili servislerimiz artik küçük atölye olmaktan çok böyle bagimsiz, daha çok plazaya yönelik güçlü servis olmak zorunda. Bu servis de onlardan biri" dedi.

 

Sanko Makina olarak iki senedir yapilanma içerisindeyiz

Sanko Makina'nin satis sonrasi verdigi hizmetlere de deginen Levent Büyükmurat; "Su anda bütün yetkili servislerimize online olarak baglanabiliyoruz. Onlar bizim yedek parça stoklarimizi görebiliyor, biz de onlarin durumunu takip edebiliyoruz. Yani, bütün islemlerini karsilikli online olarak yapabiliyoruz. Biz öncelikle bu yatirimlari yaparak güçlü servisler olusturduk. Buradaki amacimiz ise müsteriye yakin olmak. Simdi, yeni müsteri CRM birimi kurduk ve müsteri destek programlari, müsteri Çagri Merkezi (0216 444 2 767) olusturduk. En son projemiz ise Ocak ayinda baslayacak olan SMP kart projesi. Bu proje sayesinde artik direkt müsteriyle bire bir temas kurarak daha ucuz yedek parça temin etmelerini saglayacagiz.Aslinda son iki senedir önceligimiz müsteri oldu diyebilirim" diye konustu.

 

Görüslerini aldigimiz bir baska Sanko Yetkilisi olan Servis Gelistirme ve Egitim Müdürü Ugur Güllü ise servislerin Sanko kriterlerlerine uygunlugunun önemine dikkat çekerek; "Üçel Makine , çok kuvvetli kadro ve altyapisi ile geçmise dayali tecrübesi olan bir servisimiz. Bu Türkiye genelinde  60. servisimiz ve bu sayi Sanko olarak tabir ettigimiz "yaygin ve kaliteli servis" söyleminin karsiligini veriyor. Servislerimizin tamami Sanko Makina Yetkili Servisi olabilme kriterlerine uygun özelliklere sahip. Denetlenen, teknik egitimleri verilen, tecrübeli ekiplerle donatilmis bir yetkili servis agina sahibiz. Mevcut yetkili servisler içerisinde performansini uygun görmedigimiz ya da müsteri yaklasimlarini begenmedigimiz yetkili servislerimiz ile yollarimizi ayirip, bizim  beklentilerimizi karsilayacak yetkili servislere görev verdik. Bu servisimiz de onlardan biri" seklinde konustu.

 

2010 yili Sanko Makina adina olumlu geçti

Makine Market'e konusan Sanko Makina Satis Direktörü Cem Ergun ise 2010 yili ve gelecek yil degerlendirmesi yapti. Sanko Makina olarak iki ana faaliyetleri oldugunu hatirlatan Ergun; "Birinci faaliyet alanimiz bekoloder ve telehandler. Digeri ise uzun sürelerdir distribütörlügünü yaptigimiz Doosan markasi. Sunu söyleyebilirim ki, 2010 yilinda iç pazardan ve özellikle dis pazardan memnunuz.  Asagi yukari üretimimizin üçte ikisi ihraç oluyor. Ithal ettigimiz ürünleri ise Türkiye pazarinda satiyoruz. Türkiye pazarinin bu sene 2009 yilina nazaran yaklasik %50 oraninda büyümesi, bütün üreticilere ve distribütörlere olumlu yansidi. 2011 yilinda ise genel seçimlerin ivmesiyle toplam pazardaki büyümenin devam edecegini düsünüyorum. Herkes planlarini ona göre yapmis durumda." diyerek sözlerini noktaladi.
 
DİĞER HABERLER