HABERLER

Sanko yeni iş makinelerini Mebex Fuarında tanıttı
2
Ocak

Sanko yeni iş makinelerini Mebex Fuarında tanıttı

02 Ocak 2017

SANKO Holding'in iş makinaları sektöründeki şirketi Sanko Makina, MST markası ile ürettiği kazıcı yükleyici, teleskopik forklift, mini ekskavatör ve Doosan marka forklifti, Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi'nde (OFM)

OFM'de 14 Eylül'de açılan ve 17 Eylül'e kadar devam eden Mebex Fuarında, belediye alt ve üst yapı ihtiyaçları, şehircilik çevre teknolojileri, geri dönüşüm, atık yönetimi ve yenilene- bilir enerji sektörlerindeki firmalar kurduk- ları stantlarda ziyaretçileri bilgilendirdi. Sanko Makina standını ziyaret edenlere, satış uzmanlarınca teşhir edilen iş makine- lerine ilişkin ayrıntılı bilgi sunuldu. Fuara ilişkin Sanko Makineden yapılan açıklama- da, Gaziantep’in Ortadoğu’nun  yeniden inşasında en önemli rolü üstlenerek, bölge ülkelerinin yapılanmasında referans nok- tası olacağı belirtilerek, “Ortadoğu’nun inşası için gerekenler ve sektör profesyonelleri ile tüm kurum, kuruluşları Gaziantep’te bu fuarda bir araya geliyor. MEBEX Ortadoğu’nun ticaret merkezi olan Gaziantep’i yapı sektörü için merkez belir- leme misyonu ile hem Gaziantep’in hem Ortadoğu’nun yapı ihtiyaçlarına çözüm üretecektir” denildi. ziyaretçilere tanıttı.

“Türkiye’nin en iyi ekonomiye ve katma değere sahip 5 şehrinden biri olan Gaziantep aynı zamanda bölgenin de en önemli ticaret merkezidir” denilen açıkla- mada, “Gaziantep dinamik ve sürekli göç alan yapısı ile başlı başına bir yeniden yapılanma merkezi haline gelmiştir. Artan nüfusu ile her geçen gün konut alanında yeni yatırımlara ihtiyaç duymaktadır. Şöyle ki, Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin araştırmaları sonucu Gaziantep’te hali hazırda 5 bin konut ihtiyacı aciliyet taşı- maktadır. Gaziantep sınır komşularımıza yakınlığıyla daha önce olduğu gibi şimdi- de bölgenin yapılanmasında en önemli rolü oynamaktadır. Ulaştığı ekonomik ve en- düstriyel büyüklükle artık sadece Türkiye için değil, uluslararası anlamda en güvenli çözümleri sunup her geçen gün yeni yatırımlar kazanmaktadır" ifadelerine yer verildi.FM'de 14 Eylül'de açılan ve 17 Eylül'e kadar devam eden Mebex Fuarında, belediye alt ve üst yapı ihtiyaçları, şehircilik çevre teknolojileri, geri dönüşüm, atık yönetimi ve yenilene- bilir enerji sektörlerindeki firmalar kurduk- ları stantlarda ziyaretçileri bilgilendirdi. Sanko Makina standını ziyaret edenlere, satış uzmanlarınca teşhir edilen iş makine- lerine ilişkin ayrıntılı bilgi sunuldu. Fuara ilişkin Sanko Makineden yapılan açıklama- da, Gaziantep’in Ortadoğu’nun  yeniden inşasında en önemli rolü üstlenerek, bölge ülkelerinin yapılanmasında referans nok- tası olacağı belirtilerek, “Ortadoğu’nun inşası için gerekenler ve sektör profesyonelleri ile tüm kurum, kuruluşları Gaziantep’te bu fuarda bir araya geliyor. MEBEX Ortadoğu’nun ticaret merkezi olan Gaziantep’i yapı sektörü için merkez belir- leme misyonu ile hem Gaziantep’in hem Ortadoğu’nun yapı ihtiyaçlarına çözüm üretecektir” denildi.

MST Makine

MST İş ve Tarım Makineleri tekstil, enerji, inşaat, ambalaj, iş ve tarım makineleri, bilişim, finans, gayrimenkul, AVM, sağlık ve eğitim sektörlerinde faaliyet gösteren SANKO Holding  bünyesinde kuruldu. Gaziantep’teki 42 bin metrekare kapalı alanlı, modern teknoloji ile donatılan tesis- lerde ürettiği MST markalı kazıcı yükleyici, teleskopik forkli ve ekskavatörlerle, SANKO çatısı altında ülke sanayisine önemli değer katıyor. Ar-Ge çalışmaları ile ürün gamını sürekli artıran ve yeni teknoloji çalışmaları yapan MST'nin Ar-Ge çalışmalarını, Bilim, Sanayi ve Teknoloji   Bakanlığı'nca tescillenen Ar-Ge merkezinde Türk mühendis ve teknisyenler yürütmektedir.