HABERLER

Alman gazeteciler Sanko Makina’yı gezdi
2
Şubat

Alman gazeteciler Sanko Makina’yı gezdi

02 Şubat 2017

Başbakanlık Türkiye Yatırım ve Tanıtım Ajansı ve merkezi Gaziantep’te bulunan İpekyolu Kalkınma Ajansı işbirliğinde hazırlanan program kapsamında Alman basın kuruluşları temsilcilerinden oluşan heyet, Sanko Makineyi ziyaret etti.

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekil Adil Sani Konukoğlu, Sanko Makine üretim tesislerinde MST markası le üretilen 22 ve 30 tonluk ekskavatör, kazıcı yükleyici, teleskopik forklift  ve mini ekskavatöre ilişkin bilgi verdi. Sanko Holding’in ş makineler sektöründe faaliyet gösteren şirket MST İş ve Tarım Makineler Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin deneyimli ve uzman bir kadro le 2003 yılında kurulduğunu belirten Konukoğlu, “MST, Ar-Ge çalışmaları ile teknolojisini ve ürün gamını geliştirerek, Türkiye iş makineleri sektörüne değer katmaktadır" dedi. Konukoğlu MST’nin teknoloji geliştirme çalışmalarının Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescillenen Ar-Ge merkezinde Türk mühendis ve teknisyenlerince yürütüldüğüne vurgu yaptı.

Türkiye geneline yaygın servis ağı ile etkin satış sonrası hizmetleri verilen MST iş makinelerinin üretim süreçlerini fabrika gezisi ile yakından inceleme fırsatı bulan Alman gazeteciler, kazıcı yükleyici operatörünün göstersin ilgiyle izledi.